Forum dla opiekunek osób starszych w Niemczech

Opinie i dyskusje na temat pracy opiekunek osób starszych w Niemczech

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#61 2014-04-29 13:23:39

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

No wlasnie, dlatego chcialam wiedziec jak to wygląda. Życie mnie nauczylo, ze zanim sie czlowiek na cos pisze to musi byc bardzo dobrze doinformowany i wyczulony na rozne sytuacje.

Offline

 

#62 2014-04-29 15:22:12

Aliss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Wow dziewczyny wy mialyscie takie sytuacje czy to z zaslyszanych historii? Ale konflikt z pdp albo zoną podopiecznego – to rzeczywiscie czeste. Kobity sa gorsze od facetow (jak zawsze), bo wiadomo – ktos wkracza na ich teren. A jak same niekoniecznie chca pomocy, tylko poniekad sa zmuszone do jej przyjecia, to sie czasem wyżywają... ale nie mozna sie dac. Jedziemy tam do pracy i musimy byc traktowane z szacunkiem.

Offline

 

#63 2014-04-29 16:56:56

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Aliss napisał:

Wow dziewczyny wy mialyscie takie sytuacje czy to z zaslyszanych historii? Ale konflikt z pdp albo zoną podopiecznego – to rzeczywiscie czeste. Kobity sa gorsze od facetow (jak zawsze), bo wiadomo – ktos wkracza na ich teren. A jak same niekoniecznie chca pomocy, tylko poniekad sa zmuszone do jej przyjecia, to sie czasem wyżywają... ale nie mozna sie dac. Jedziemy tam do pracy i musimy byc traktowane z szacunkiem.

Jak najbardziej! Tak skrajnych przypadkow zeby mnie ktos o cos powaznego oskarzal nie mialam, ale slyszy sie rozne historie... nasza praca opiekunki potrafii byc niezwykle "ekscytujaca"

Offline

 

#64 2014-04-30 10:45:10

Elka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Ale poważnie sie zrobilo! Lepiej powiedzcie, jak tam po świętach? w prawdzie już troche od nich minelo czasu. alez znowu nie tak duzo Szybko zlecialo, wiecej te swieta stresu przynosza niz odpoczynku... tez tak uwazacie?

Offline

 

#65 2014-04-30 11:39:26

Kata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Ooo tak... szalenstwo, bieganina, zakupy, sprzatanie, gotowanie... i niewiadomo jesczze co. Potem dwa dni obzarstwa i znowu sprzatanie ha ha. I tak w koło macieja... ale żeby nie było tak pesymistycznie – chwile z rodzina wynagradzaja te katusze.

Offline

 

#66 2014-04-30 14:58:00

Elka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Dokładnie. Ja mam satysfakcje chociaz z tego, ze posprzątać mi sie udało fajnie i mam spokój na kilka miesięcy w porządkami. Mąż tez lubi porządek więc się nie muszę bać że nabałagani, nawet jesli wyjadę do de.

Offline

 

#67 2014-04-30 16:21:15

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Elka – sprzedaj mi go a cie ozloce!

Offline

 

#68 2014-05-07 12:20:02

Elka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Troche po czasie ale odpowiem - za zadne skarby swiata nie oddam

Offline

 

#69 2014-05-07 12:58:00

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

I dobrze zrobisz... Ja mojego musze wystawić na sprzedaz, zamienic na lepszy model, bo mu sie skarpetek z podlogi nie chce podniesc. Podrecznikowy przykład balaganiarza...A tak a propos – kiedy planujes wyjazd?

Offline

 

#70 2014-05-08 10:00:41

Elka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-16
Posty: 24
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Ooo Janda nie daj sie tak! Musisz go ustawic..  no wlasnie w tym tygodniu dzwonie do pronobla, ze jeste, gotowa do wyjazdu i bede czekac az mi cos znajda.

Offline

 

#71 2014-05-08 12:43:10

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

O widzisz, to Twój mąż bedzie sie nudzil – moze u mnie posprzatac co Ty...mojego nie da sie ustawic... on jak kot chodzi swoimi drogami i wszystko robi po swojemu. No ale widzialy galy co braly, wiec nie moge az tak narzekac, ma tez jakies tam plusy

Offline

 

#72 2014-05-08 13:58:39

Kata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Swoją drogą dziewczyny to nasz temat chyba powinien zmienic nazwe bo schodzimy na coraz bardziej prywatne tematy

Offline

 

#73 2014-05-12 12:05:36

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Dzień dobry wszystkim to ja pozole sobie zejsc z powrotem na temat główny – zastanawiam sie nad pronoblem, tzn. nad wyjazdem z nimi, bo nie tylko tu o nim dobrze mowicie, sporo pozytywnych opinii jest w internecie, ale – wlasnie, zawsze jest jakies ALE – nie mam doświadczenia sytuacja finansowa zmusza mnie do poszukania pracy za wiecej niz 1200 zl w polsce... wiem, ze praca opiekunki nie jest impreza, ze jest dosyc ciezka, ale dobrze platna za to... dzieci juz dorosle, maz sobie poradzi, sam z reszta calymi dniami tez pracuje, wiec moze az tak nie odczuje mojej nieobecnosci. Nigdy nie opiekowalam sie seniorami  w zadnym domu opieki ani niczym taim, jedynie co, to moimi dziadkami kiedys i ostatnio kuzynką (dziadkowie: babcia była po wylewie, a dziadek ogolnie mial mase chorob i srednio sobie radzil). Kuzynka miała wypadek  niedawno, cala w gipsie, mila rehabilitanta ale wszystkie czynnisci pielegnacyjne robilam ja. Co mysliscie? Czy mam z czym startowac w ogole?

Offline

 

#74 2014-05-12 15:28:18

Kata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Anula napisał:

Dzień dobry wszystkim to ja pozole sobie zejsc z powrotem na temat główny – zastanawiam sie nad pronoblem, tzn. nad wyjazdem z nimi, bo nie tylko tu o nim dobrze mowicie, sporo pozytywnych opinii jest w internecie, ale – wlasnie, zawsze jest jakies ALE – nie mam doświadczenia sytuacja finansowa zmusza mnie do poszukania pracy za wiecej niz 1200 zl w polsce... wiem, ze praca opiekunki nie jest impreza, ze jest dosyc ciezka, ale dobrze platna za to... dzieci juz dorosle, maz sobie poradzi, sam z reszta calymi dniami tez pracuje, wiec moze az tak nie odczuje mojej nieobecnosci. Nigdy nie opiekowalam sie seniorami  w zadnym domu opieki ani niczym taim, jedynie co, to moimi dziadkami kiedys i ostatnio kuzynką (dziadkowie: babcia była po wylewie, a dziadek ogolnie mial mase chorob i srednio sobie radzil). Kuzynka miała wypadek  niedawno, cala w gipsie, mila rehabilitanta ale wszystkie czynnisci pielegnacyjne robilam ja. Co mysliscie? Czy mam z czym startowac w ogole?

Droga Anulo – najlepiej jesli zadzwonisz do pronobla i opowiesz wszystko dokladnie – co przy kim robilas nie do konca jewst tak, ze nie masz doswiadczenia, Opieka nad nie poruszająca się przez jakis czas kuzynką i dziadkami to juz jakies doswiadczenie jest. Z reszta z tego co wiem to w pronoblu mozna miec doswiadczenie zdobyte wsrod czlonkow swojej rodziny, nie trzeba pracowac wczesniej zawododowo jako opiekunka. Wiec sprobuj!

Offline

 

#75 2014-05-12 16:47:00

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Kata napisał:

Anula napisał:

Dzień dobry wszystkim to ja pozole sobie zejsc z powrotem na temat główny – zastanawiam sie nad pronoblem, tzn. nad wyjazdem z nimi, bo nie tylko tu o nim dobrze mowicie, sporo pozytywnych opinii jest w internecie, ale – wlasnie, zawsze jest jakies ALE – nie mam doświadczenia sytuacja finansowa zmusza mnie do poszukania pracy za wiecej niz 1200 zl w polsce... wiem, ze praca opiekunki nie jest impreza, ze jest dosyc ciezka, ale dobrze platna za to... dzieci juz dorosle, maz sobie poradzi, sam z reszta calymi dniami tez pracuje, wiec moze az tak nie odczuje mojej nieobecnosci. Nigdy nie opiekowalam sie seniorami  w zadnym domu opieki ani niczym taim, jedynie co, to moimi dziadkami kiedys i ostatnio kuzynką (dziadkowie: babcia była po wylewie, a dziadek ogolnie mial mase chorob i srednio sobie radzil). Kuzynka miała wypadek  niedawno, cala w gipsie, mila rehabilitanta ale wszystkie czynnisci pielegnacyjne robilam ja. Co mysliscie? Czy mam z czym startowac w ogole?

Droga Anulo – najlepiej jesli zadzwonisz do pronobla i opowiesz wszystko dokladnie – co przy kim robilas nie do konca jewst tak, ze nie masz doswiadczenia, Opieka nad nie poruszająca się przez jakis czas kuzynką i dziadkami to juz jakies doswiadczenie jest. Z reszta z tego co wiem to w pronoblu mozna miec doswiadczenie zdobyte wsrod czlonkow swojej rodziny, nie trzeba pracowac wczesniej zawododowo jako opiekunka. Wiec sprobuj!

Dokładnie – po prostu sprobuj, pogadaj z babkami w biurze i będziesz wiedziec na czym stoisz, ale mi tez sie wydaje, ze takie doswiadczenie wystarczy wiadomo, im lepsze doswiadczenie tym na lepsze zarobki mozna liczyc, ale idz z ym o masz i zobaczysz co Ci zaproponuje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oszustwsieci.pun.pl www.walczmyrazem.pun.pl www.prywatny-mt2.pun.pl www.legendsofgothic.pun.pl www.narutoxninja.pun.pl