Forum dla opiekunek osób starszych w Niemczech

Opinie i dyskusje na temat pracy opiekunek osób starszych w Niemczech


#91 2014-06-02 13:40:51

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Rogerka napisał:

Anula napisał:

Witam Was! Dzwoniłam do Pronobla, przedstawiłam swoją sytuację, dokladnie wszystko opisala, jakie doswiadczenie zdobylam i nie bedzie problemu. Tzn szukaja oferty dopiero, okaze sie czy ktos mnie zechce, wyslalam im moje dokumenty zdj itd. Ale mimo wszystko ulżyło mi, jest jakas szansa

Anula – a możesz opisac co dokładnie robiłas przy dziadkach i kuzynce? Jestem w troche podobnej sytuacji co Ty, tn jezyk mam slaby i oświadczenie marne (tylko nad mamą) ale chcialabym sprobowac jesli Tobie powiedzieli, ze sie mozesz zalapac to ja tez przedzwonie, ale chcialabym miec porownanie, wiec jesli to oczywiscie nie problem, napisz prosze, jak wyglądala Twoja opieka nad dziadkami?

Witaj! Tak, mi powidzieli jak dzwonilam, ze takie doswiadczenie tez uznaja w sesnie zdobyte w rodzinie. Tym bardziej, ze dziadkowie mieli problem z poruszaniem sie, przy babci robilam prawie wszystko (mycie, ubieranie, po czasie pielegnacja odlezyn, toaleta, zmiana opatrunków). Dziadkiem to bardziej tata sie zajmowal i mąz. Wysłałam im dokumenty i wszystko jest w trakcie, mam nadzieje, że cos sie dla mnie znajdzie i zadzwonia za niedlugo...

Offline

 

#92 2014-06-02 16:50:12

Kata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Anula napisał:

Rogerka napisał:

Anula napisał:

Witam Was! Dzwoniłam do Pronobla, przedstawiłam swoją sytuację, dokladnie wszystko opisala, jakie doswiadczenie zdobylam i nie bedzie problemu. Tzn szukaja oferty dopiero, okaze sie czy ktos mnie zechce, wyslalam im moje dokumenty zdj itd. Ale mimo wszystko ulżyło mi, jest jakas szansa

Anula – a możesz opisac co dokładnie robiłas przy dziadkach i kuzynce? Jestem w troche podobnej sytuacji co Ty, tn jezyk mam slaby i oświadczenie marne (tylko nad mamą) ale chcialabym sprobowac jesli Tobie powiedzieli, ze sie mozesz zalapac to ja tez przedzwonie, ale chcialabym miec porownanie, wiec jesli to oczywiscie nie problem, napisz prosze, jak wyglądala Twoja opieka nad dziadkami?

Witaj! Tak, mi powidzieli jak dzwonilam, ze takie doswiadczenie tez uznaja w sesnie zdobyte w rodzinie. Tym bardziej, ze dziadkowie mieli problem z poruszaniem sie, przy babci robilam prawie wszystko (mycie, ubieranie, po czasie pielegnacja odlezyn, toaleta, zmiana opatrunków). Dziadkiem to bardziej tata sie zajmowal i mąz. Wysłałam im dokumenty i wszystko jest w trakcie, mam nadzieje, że cos sie dla mnie znajdzie i zadzwonia za niedlugo...

Fajnie, trzymam zatem nadal mocno kciuki za Ciebie ) to dziadkowie mieli duzo szcześcia, mial sie kto nimi zajac i nie byli to obcy ludzie.

Offline

 

#93 2014-06-03 10:59:22

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Dzięki Kata za wsparcie Tak, mieszkalismy (jesczze niedawno bo dziadkowie jakis czas temu  odeszli) w domu wielopokoleniowym. Jest ogromny, wiec miejsca starczyło dla każdego. Teraz mieszkamy z moimi rodzicami, oni juz nie pracuja i zajmuja sie głownie domem i pomagaja nam z dziecmi. Ciężko jest, doceniam to, że nawzajem sobie pomagamy. Teraz musze ich opuscic na jakis czas, ale mam nadzieje, ze pomoze nam ten moj wyjazd sie troche odkuc.

Offline

 

#94 2014-06-03 12:47:28

Rogerka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-06-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Anula napisał:

Rogerka napisał:

Anula napisał:

Witam Was! Dzwoniłam do Pronobla, przedstawiłam swoją sytuację, dokladnie wszystko opisala, jakie doswiadczenie zdobylam i nie bedzie problemu. Tzn szukaja oferty dopiero, okaze sie czy ktos mnie zechce, wyslalam im moje dokumenty zdj itd. Ale mimo wszystko ulżyło mi, jest jakas szansa

Anula – a możesz opisac co dokładnie robiłas przy dziadkach i kuzynce? Jestem w troche podobnej sytuacji co Ty, tn jezyk mam slaby i oświadczenie marne (tylko nad mamą) ale chcialabym sprobowac jesli Tobie powiedzieli, ze sie mozesz zalapac to ja tez przedzwonie, ale chcialabym miec porownanie, wiec jesli to oczywiscie nie problem, napisz prosze, jak wyglądala Twoja opieka nad dziadkami?

Witaj! Tak, mi powidzieli jak dzwonilam, ze takie doswiadczenie tez uznaja w sesnie zdobyte w rodzinie. Tym bardziej, ze dziadkowie mieli problem z poruszaniem sie, przy babci robilam prawie wszystko (mycie, ubieranie, po czasie pielegnacja odlezyn, toaleta, zmiana opatrunków). Dziadkiem to bardziej tata sie zajmowal i mąz. Wysłałam im dokumenty i wszystko jest w trakcie, mam nadzieje, że cos sie dla mnie znajdzie i zadzwonia za niedlugo...

Dzięki Sama nie wiem, przy mamie robiłam mam wrażenie troszke mniej niż Ty. Zobaczymy, co mi szkodzi zapytac ich bezpośrednio.

Offline

 

#95 2014-06-03 14:16:28

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Dokładnie, nic nie tracisz, wiec podpytaj

Offline

 

#96 2014-06-04 09:58:58

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Madda jak najbardziej trzeba byc zawsze ostroznym, czytac umowy i wszystko co sie podpisuje, dopytywac o każdy szczegol – wszedzie i w kazdej sytuacji, kiedy zobowiazujemy sie do wykonania czegokolwiek. Ja kiedys mialam z tym problem i wstdzilam sie, np podczas podpisywania umowy czy to na telefon czy konto bankowe czytac dokladnie umowy, a bo to osoba, która mi to zalatwia musi czekac, a bo to sobie cos pomysli... bzdura! Trzeba wiedziec co sie podpisuje, na tym polu jestem bardzo wyczulona.

Offline

 

#97 2014-06-04 14:07:11

Madda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Janda napisał:

Madda jak najbardziej trzeba byc zawsze ostroznym, czytac umowy i wszystko co sie podpisuje, dopytywac o każdy szczegol – wszedzie i w kazdej sytuacji, kiedy zobowiazujemy sie do wykonania czegokolwiek. Ja kiedys mialam z tym problem i wstdzilam sie, np podczas podpisywania umowy czy to na telefon czy konto bankowe czytac dokladnie umowy, a bo to osoba, która mi to zalatwia musi czekac, a bo to sobie cos pomysli... bzdura! Trzeba wiedziec co sie podpisuje, na tym polu jestem bardzo wyczulona.

Święta racja, podpisuje sie pod tym obiema rękami i nogami  )))

Offline

 

#98 2014-06-04 15:06:28

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Madda napisał:

Janda napisał:

Madda jak najbardziej trzeba byc zawsze ostroznym, czytac umowy i wszystko co sie podpisuje, dopytywac o każdy szczegol – wszedzie i w kazdej sytuacji, kiedy zobowiazujemy sie do wykonania czegokolwiek. Ja kiedys mialam z tym problem i wstdzilam sie, np podczas podpisywania umowy czy to na telefon czy konto bankowe czytac dokladnie umowy, a bo to osoba, która mi to zalatwia musi czekac, a bo to sobie cos pomysli... bzdura! Trzeba wiedziec co sie podpisuje, na tym polu jestem bardzo wyczulona.

Święta racja, podpisuje sie pod tym obiema rękami i nogami  )))

Ale jak koniec koncem, jedziesz z Pronoblem?

Offline

 

#99 2014-06-05 14:48:23

Madda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Jadę, tzn mam taką nadzieje, czekam na akceptacje rodziny z Essen, ale myśle, że będzie dobrze bo nie chwaląc się chyba mam spore szanse -  nie boje sie roznych porzypadkow, z niemieckim nie mam najmniejszych problemow, doświadczenie spore, wyksztalcenie tez zakrawajace o ten kierunek, także licze ze cala sprawa zakonczy sie sukcesem

Offline

 

#100 2014-06-05 15:38:57

Janda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Madda napisał:

Jadę, tzn mam taką nadzieje, czekam na akceptacje rodziny z Essen, ale myśle, że będzie dobrze bo nie chwaląc się chyba mam spore szanse -  nie boje sie roznych porzypadkow, z niemieckim nie mam najmniejszych problemow, doświadczenie spore, wyksztalcenie tez zakrawajace o ten kierunek, także licze ze cala sprawa zakonczy sie sukcesem

No jesli tak to nie ma chyba wątpliwości co do tego. To od ilu lat jestes juz opiekunka?

Offline

 

#101 2014-06-09 12:43:12

Madda

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Wcale nie tak długo, bo znam osoby z dłuższym stażem. Ja od 5 lat jeżdże do Niemiec jako opiekunka, ale wcześniej w Polsce pracowałam w domu spokojnej starosci, wiec sie nazbieralo doświadczenia.

Offline

 

#102 2014-06-09 15:37:40

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Dzoiewczyny udało sie! Dzwnili z pronobla, maja oferte, jedna rodzina z Hamburgu mnie chce wzielam, jade... bedzie co ma byc! Z jednej str sie ciesze, bo jade za ładnie pieniadz,e a z drugiej jak ja zniose rozlake z dziecmi....

Offline

 

#103 2014-06-09 16:22:29

Kata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Anula napisał:

Dzoiewczyny udało sie! Dzwnili z pronobla, maja oferte, jedna rodzina z Hamburgu mnie chce wzielam, jade... bedzie co ma byc! Z jednej str sie ciesze, bo jade za ładnie pieniadz,e a z drugiej jak ja zniose rozlake z dziecmi....

Anula ciesze sie Na ile wyjeżdżasz? Rozłaka zawsze jest cięzka, ale załatw sobie laptopa, internet i będziesz mogła rozmawiac z nimi na skypie - zawsze to cos

Offline

 

#104 2014-06-10 10:32:23

Anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-12
Posty: 10
Punktów :   

Re: Kto ich zna?

Kata napisał:

Anula napisał:

Dzoiewczyny udało sie! Dzwnili z pronobla, maja oferte, jedna rodzina z Hamburgu mnie chce wzielam, jade... bedzie co ma byc! Z jednej str sie ciesze, bo jade za ładnie pieniadz,e a z drugiej jak ja zniose rozlake z dziecmi....

Anula ciesze sie Na ile wyjeżdżasz? Rozłaka zawsze jest cięzka, ale załatw sobie laptopa, internet i będziesz mogła rozmawiac z nimi na skypie - zawsze to cos

Jade na 2 miesiące. Z jednej str wydaje mi sie, ze to dlugo ,z drugiej ze krotko... tak bardzo potrzebujemy pieniedzy, ze moglabym tam zostac nawet pół roku, gdyby dzieci mogly jechac ze mna... Ale mam zamiasr pokazac sie z dobrej strony i licze na to, że bede mogla jesczze pojechac nie raz, jak nie tam to gdzie indziej.

Offline

 

#105 2015-03-09 14:20:54

marianka61

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-03-05
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Kto ich zna?

a na jak długo jeździcie?


Wiosna!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nickcave.pun.pl www.wytypuj.pun.pl www.forumtira.pun.pl www.newcoolserver.pun.pl www.zubr.pun.pl